Jakie kolory zastosować w łazience

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

To jakie kolory zastosujemy w naszych łazienkach, zazwyczaj jest zależne od kilku czynników. Oczywiście najważniejszym czynnikiem zawsze jest nasz gust. Chcemy by w danym pomieszczeniu była kolorystyka, która po prostu nam się podoba. Kolejną kwestią jest wielkość łazienki. Małe pomieszczenia zazwyczaj chcemy utrzymywać w bardzo jasnej kolorystyce, duże natomiast pozwalają nam na nieco więcej szaleństwa pod tym względem. Czasem spore znaczenie ma także cena farby. Dziś farby potrafią być bardzo drogie dlatego też w sklepie często zapada decyzja o tym, by wybrać kolor, który po prostu jest nieco tańszy. Poza tym spory wpływ na ostateczną kolorystykę ma to, jakie wybieramy do łazienki płytki. Zazwyczaj najpierw podejmujemy decyzję o ich wyborze, dopiero później natomiast decydujemy się na konkretny kolor ścian.

Kolory w małej łazience


Wybór kolorystyki do małej łazienki, jest zazwyczaj dla nas oczywisty. Stawiamy na coś jasnego, co ożywi jej wnętrze. Łazienki to bardzo trudne do umeblowania i urządzenia pomieszczenie. W wielu domach jest tak, iż w łazience nie ma okna. Czasem jest ono naprawdę bardzo małe, dlatego ilość wpadającego do pomieszczenia światła jest naprawdę niewielka. Jeśli jest nieco większe okno wówczas jeśli łazienka jest jasna, nie trzeba za każdym razem zapalać w niej światła. Zatem tutaj w grę wchodzi również czynnik ekonomiczny, każdy z nas chce bowiem nieco zaoszczędzić. Zazwyczaj zatem maluje się małą łazienkę na kolory jasne. Jasny beż, żółty czy też jasna szarość. Oczywiście większość osób unika bieli. Łazienka to takie pomieszczenie, w którym stosunkowo łatwo jest zabrudzić ścianę. Wystarczy wylać na nią jakiś szampon, kosmetyk czy też po prostu ubrudzić ją mokrym i nieco brudnym ręcznikiem. Dlatego biel w tym przypadku nie zawsze się sprawdza. O wiele lepiej jest postawić natomiast na ścianę jasną, ale mimo wszystko z wyraźnie zaakcentowaną kolorystyką.

Duża łazienka – czy można w niej postawić na ciemną kolorystykę?

W dużej łazience pole do popisu jest nieco większe. Nie oznacza to jednak, iż można szaleć z przesadnie ciemnymi kolorami. Czerń czy też ciemny brąz, to akcenty, które nie mogą przesłonić wszystkiego. Cienki pas farby w danych kolorach, sprawdzi się tak naprawdę zawsze. Jednak wszystkie ściany w takim kolorze lub chociaż trzy, mogą wszystko zaburzyć. Jeśli bardzo podobają nam się ciemne kolory, możemy postawić chociażby na jedną ścianę w ciemnej kolorystyce oraz na trzy w jasnej. Wówczas wszystko będzie się bardzo dobrze równoważyło. Dla podkręcenia całego efektu, można wprowadzić do pomieszczenia ciemne meble. W tym wypadku jednak powinny zostać one umieszczone na jasnych ścianach. Wówczas kontrast sprawi, że całe pomieszczenie mimo wszystko będzie bardzo przejrzyste. Oczywiście sporą rolę odgrywają również tutaj płytki łazienkowe. Mogą mieć one jakieś ciemniejsze akcenty, jednak w większej swojej części powinny być jasne. Bez wątpienia łazienki utrzymane w ciepłych i jasnych barwach, to prawdziwy klasyk. Takie rozwiązania nie wychodzą z mody i sprawdzają się zawsze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*