Akcja organizacja! Metalowe regały do garażu i piwnicy

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Metalowe meble i regały polecane są do garażu i piwnicy, ponieważ są odporne na ponad przeciętną eksploatację, czyli przechowywanie m.in. narzędzi i środków ochrony roślin. Jakie regały metalowe warto wybrać do domowego przechowywania?

Metalowe meble – trwałość i bezpieczeństwo

Wyposażenie wykonane z metalu jest rozwiązaniem, które spełnia oczekiwania wytrzymałościowe i estetyczne wielu osób. Współczesne metalowe meble w niczym nie przypominają topornych regałów, które przez wiele lat „straszyły” swoim widokiem we wnętrzach domów. Nowoczesne modele projektowane są tak, aby spełniały wszystkie normy i ładnie się prezentowały.

W sklepach można znaleźć metalowe meble wykonane z blachy nierdzewnej lub malowane proszkowo na wybrany kolor. Takie elementy wyposażenia mogą być montowane w różnych konfiguracjach, dzięki czemu można stworzyć ciekawą aranżację wnętrz.

Główną zaletą mebli metalowych jest brak odkształceń pod wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych, czyli:

  • temperatury,
  • wilgoci,
  • dużego obciążenia.

Konstrukcja takich mebli najczęściej wzmacniana jest o dodatkowe stelaże i profile.

Rodzaje mebli metalowych

Zamykane szafy

Zamykane metalowe szafy stosowane są nie tylko w biurach. Taki element wyposażenia świetnie sprawdzi się w domu do przechowywania np. chemicznych środków ochrony roślin. Możliwość zamknięcia szafy na klucz powoduje, że takie środki nie dostaną się w niepowołane ręce.

Regały wolnostojące

Metalowe regały wolnostojące są świetnym miejscem na przechowywanie ciężkich rzeczy. Zmieszczą się na nim narzędzia, śruby, nakrętki i inne niezbędne akcesoria. Ten mebel sprawdzi się nie tylko w profesjonalnych warsztatach, lecz również w garażu majsterkowicza.

skręcanie metalowego regału
Photo by evprokrey from Freepik.com

Regały znajdują też szerokie zastosowanie w wielu gospodarstwach domowych. zazwyczaj mają regulowaną wysokość półek.

Szatnie

Metalowe szatnie przydają się nie tylko w firmach. Taki mebel jest świetnym sposobem do przechowywania domowych ubrań roboczych.

>> Zobacz też: Jak przechowywać ubrania w piwnicy lub na strychu?

Na co zwrócić uwagę wybierając metalowe meble?

Wybierając metalowe meble do domu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów:

Wymiary

W sklepach najbardziej popularne są metalowe meble o wymiarach 180×90 cm. W marketach budowlanych można znaleźć te o innych, niestandardowych wymiarach.

Dopasowanie do miejsca użytkowania

W garażu oraz w domku gospodarczym najlepiej sprawdzą się metalowe meble modułowe, które można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Estetyka

Meble w piwnicy i garażu powinny być estetycznie i nowocześnie wykonane. Choć są to pomieszczenia używane tylko przez domowników, to ich wyposażenie nie powinno straszyć swoim wyglądem. Takie meble powinny być również łatwe do utrzymania w czystości.

Wytrzymałe na długotrwałe użytkowanie

Metalowe meble do garażu lub piwnicy powinny wytrzymać duże obciążenie

Cena

Cena jest zależna od wielkości mebla oraz jego zastosowania – inną cenę ma zwykły metalowy regał, a inną regał modułowy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez AJ Produkty (@aj_produkty_pl)

Szeroka oferta

W sklepach można znaleźć modele od różnych producentów, których cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Dlatego warto wybierać metalowe meble sprawdzonych producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*